Novinky

Veškeré aktuality zveřejňujeme na facebookovém profilu našeho klubu „SK Slavia Praha – volejbal“

POZVÁNKA NA ŘÁDNOU VALNOU HROMADU

8. 6. 2020 od 17:30

 

Historie a současnost

SK SLAVIA PRAHA - volejbal, z.s.

Vladivostocká 1460/10, Praha 10

www.vkslaviapraha.cz

slavia.volejbal@gmail.com

 

Rok založení 1933

Klubové barvy: Červená, bílá

 

Největší úspěchy 

Mistrovské tituly: 1958/59, 1961/62, 1962/63, 1964/65 

2005/06 2.místo

2006/07 3. místo

 

Český pohár

Semifinále: 2003/04, 2005/06, 2006/07, 2010/11

Mezinárodní pohárové úspěchy: 1962/63 - PMEZ 2. místo, 1987/88 - pohár CEV 2. místo

Historie a současnost klubu

SK Slavia Praha je jedním z nejstarších a nejslavnějších klubů v  Čechách, má více než 125ti letou tradici a spolu se Spartou má i největší okruh příznivců.

 

Náš volejbalový oddíl Slavia Praha byl založen v roce 1933 a od té doby patřil mezi nejlepší volejbalové kluby v zemi. Nejúspěšnějším obdobím z hlediska domácích soutěží byla šedesátá a sedmdesátá léta, kdy se klub stal mistrem republiky (1958/59, 1961/62, 1962/63, 1964/65) a reprezentoval tehdejší Československo v Poháru mistrů evropských zemí.

 

Největšího úspěchu jsme dosáhli v roce 1988, kdy jsme se probojovali do závěrečného final-four v poháru CEV a obsadili zde výborné 2. místo. 

 

SK Slavia Praha byla tradičním účastníkem nejvyšší volejbalové soutěže – Extraligy. Tu jsme hráli nepřetržitě v letech 1976 až 2014. Nejlepšího umístění jsme dosáhli v sezoně 2005-2006, kdy jsme ve finále soutěže získali stříbrné medaile, rok na to jsme skončili na místě třetím a získali tak medaile bronzové. V posledním ročníku extraligy, kterého jsme se zúčastnili v sezóně 2013/2014 jsme se umístili na 7. místě. 

 

Klubem prošla řada hráček, které se staly reprezentantkami České republiky a následně pak působily v nejkvalitnějších evropských soutěžích. Zde je třeba jmenovat především Marcelu Ritschelovou, která byla několikrát vyhlášena nejlepší volejbalistkou ČR, dále Karolínu Kolouškovou, Stanislavu Královou a Janu Vávrovou. V současném reprezentačním kádru máme hned 3 bývalé hráčky Slavie a to Helenu Havelkovou,

Julii Kovářovou (Jášovou) a Lucii Smutnou, na jejichž výchově jsme se významně podíleli. 

 

Z důvodu zvyšujících se nákladů pro nejvyšší soutěž se nepodařilo klubu zajistit finanční krytí a po sezoně 2013/14 jsme se z ekonomických důvodů již do následujícího ročníku extraligy nepřihlásili. 

 

V současnosti jsme se zaměřili na výchovu nové volejbalové generace, která by opět navázala na dlouholetou tradici a postupnými kroky vrátila náš klub zpět na volejbalové výsluní. 

 

Z původních 9ti dětí v září 2014 členská základna postupně narůstá na současných 70 hráček. 

 

Družstva přípravky, mladších, starších žákyň, kadetek i juniorek absolvují své tréninky v halovém komplexu na Slavii ve Vladivostocké ulici. Vedení klubu intenzivně pracuje na rozšíření nejen kádru těchto družstev formou náborů, který probíhá celoročně, ale snaží se i o získání celých kolektivů, které by chtěly hájit barvy Slavie. 

 

Současné financování klubu by nebylo možné bez finanční pomoci MČ Praha 10, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy i Magistrátu hl. m. Prahy. SK Slavia Praha-volejbal je součástí sportovního klubu SK Slavia Praha, který sdružuje 32 oddílů z různých druhů sportu.

1/1

Podporují nás

Děkujeme všem našim partnerům a sponzorům za podporu!

Pokud se i Vy chcete stát naším partnerem, napište nám.

 
 
cesky-volejbal-dynamo-logo-18.jpg
pvs.jpg
original.jpg
Motl.jpg
Praha 10.jpg
praha.jpg
ministerstvo.jpg

Kalendář

Harmonogram soutěží mládeže dívky 2019-2020

Mladší žákyně - 3. liga (1. kolo)

5. 10. 2019 l So 9:15

ZŠ Jana Wericha, Španielova 1111/19, Praha 6

Starší žákyně - 2.liga (1.kolo)

6. 10. 2019 l Ne 8:00

SK Slavia Praha

Minivolejbal 1. kolo

12. 10. 2019 l So 9:00

ZŠ Na Šutce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ  l  19. a 20. 10. 2019

Český pohár

 

Tréninky

Do 31. 10. trénujeme v areálu halových sportů Slavia (Vladivostocká 10, Praha 10) v hale "Jana".

Od 1. 11. do 30. 4. trénujeme na ZŠ Gutovka.

Rozpis 2019/2020

Přípravka

Úterý 15:30 – 17:00

Pátek 15:30 – 17:00

Mladší žákyně

Úterý 17:00 – 18:30

Středa 15:30 – 17:00

Čtvrtek 16:00 – 17:30

Starší žákyně

Úterý 18:30 – 20:00

Čtvrtek 17:30 – 19:00

Pátek 16:00 – 17:30

Kadetky

Pondělí 17:30 – 19:00

Středa 18:30 – 20:00

Pátek 17:00 – 18:30

Juniorky

Pondělí 19:00 – 20:30

Čtvrtek 19:00 – 20:30

Pátek 18:30 – 20:00

 

Družstva

M L A D Š Í  Ž Á K Y N Ě

Karolína Parisová

Ema Kodýmová

Elen Domasová

Patricia Průchová

Viktoria Sorokina

Olga Škodová

S T A R Š Í  Ž Á K Y N Ě

Anna Kohoutová

smeč / univerzál

Valérie Jandová

smeč / univerzál / nahrávačka

Isabel Domasová

nahrávačka

Agáta Fialová

blok

Anna Kohoutová

smeč / univerzál

Aneta Svašková

univerzál

Simona Procházková

nahrávačka

Barbara Paliska

smeč

Adéla Nováková

smeč

Kristýna Moravcová

blok

Ayo Uwaifo

smeč / blok

Marie Šujaková

blok

Barbora Šolínová

Ema Škodová

smeč

K A D E T K Y

Kateřina Povolná

smeč

Tereza Podroužková

smeč

Marie Moravcová

smeč / blok

Lizaveta Kashemiaka

smeč

Namuka Amartuvshin

blok

Kristýna Regentová

Valerie Semjonova

blok

Anna Růžičková

smeč

Vendula Rysová

univerzál

Uljana Riško

blok

Zouplnová

Adéla Vlčková

smeč

Tereza Šujaková

smeč

Adriana Studenyak

smeč

J U N I O R K Y

Veronika Andrasová

smeč

Anna Beranová

smeč

Sára Dobiášová

univerzál

Jana Duroňová

smeč

Nikola Chaloupková

nahrávačka

Michaela Šťastná

blok

Daniela Špírková

blok

Lucie Šimrová

nahrávačka

Klára Odvárková

smeč

Kristýna Machová

nahrávačka

Družstva

M L A D Š Í  Ž Á K Y N Ě

Karolína Parisová

Ema Kodýmová

Elen Domasová

Patricia Průchová

Viktoria Sorokina

Olga Škodová

Linda Rozehnalová

Severina Špiritová

Jana Vyhnanovská

S T A R Š Í  Ž Á K Y N Ě

Kristýna Moravcová

blok

Isabel Domasová

nahrávačka

Anna Kohoutová

smeč / univerzál

Valérie Jandová

smeč / univerzál / nahrávačka

Agáta Fialová

blok

Barbara Paliska

smeč

Simona Procházková

nahrávačka

Aneta Svašková

univerzál

Ema Škodová

smeč

Marie Šujaková

blok

Iveta Rožánková

smeč

Ayo Uwaifo

smeč / blok

Adéla Faltová

smeč

K A D E T K Y

Kateřina Povolná

smeč

Tereza Podroužková

smeč

Marie Moravcová

smeč / blok

Kristýna Regentová

Valerie Semjonova

blok

Anna Růžičková

smeč

Vendula Rusová

univerzál

Uljana Riško

blok

Kateřina Zouplnová

J U N I O R K Y

Veronika Andrasová

smeč

Anna Beranová

smeč

Sára Dobiášová

univerzál

Jana Duroňová

smeč

Nikola Chaloupková

nahrávačka

Michaela Šťastná

blok

Daniela Špírková

blok

Lucie Šimrová

nahrávačka

Klára Odvárková

smeč

Kristýna Machová

nahrávačka

Jana Troblová

univerzál

Adriana Studenyak

smeč

Anna Vinšová

smeč / univerzál

Družstva

M L A D Š Í  Ž Á K Y N Ě

Karolína Parisová

Ema Kodýmová

Elen Domasová

Patricia Průchová

Viktoria Sorokina

Olga Škodová

Linda Rozehnalová

Severina Špiritová

Jana Vyhnanovská

S T A R Š Í  Ž Á K Y N Ě

Kristýna Moravcová

blok

Isabel Domasová

nahrávačka

Anna Kohoutová

smeč / univerzál

Valérie Jandová

smeč / univerzál / nahrávačka

Agáta Fialová

blok

Barbara Paliska

smeč

Simona Procházková

nahrávačka

Aneta Svašková

univerzál

Ema Škodová

smeč

Marie Šujaková

blok

Iveta Rožánková

smeč

Ayo Uwaifo

smeč / blok

Adéla Faltová

smeč

K A D E T K Y

Kateřina Povolná

smeč

Tereza Podroužková

smeč

Marie Moravcová

smeč / blok

Kateřina Zouplnová

Adriana Studenyak

smeč

Kristýna Regentová

Valerie Semjonova

blok

Anna Růžičková

smeč